معرفی غذاهای سنتی کرمانشاه 2

معرفی غذاهای سنتی کرمانشاه 2

در مقاله معرفی غذاهای سنتی کرمانشاه 2 به معرفی بهترین غذاهای سنتی و محلی در شهر کرمانشاه می پردازیم. انواع آش ها، کباب ها، خورش های کرمانشاهی معرفی شده است. شهر کرمانشاه به لحاظ تاریخی از شهرهای بسیار مهم و ارزشمند ایران محسوب می شود. بناهای تاریخی مثل طاق بستان، کتیبه بیستون، معبد آناهیتا شهرت بالایی دارند.

شلمین

شلم آشی است در فصل زمستان بیشتر سرو می شود کمی ترش مزه است . برای طبخ این آش در ابتدا باید شلغم و برگ آن را خرد کرده و بپزیم بعد گندم بلغور شده را پخته و در ظرف مخصوص ریخته و ورز داده و چنگ میزنیم. شلغم و آب آن را با انار و سبزی محلی مخلوط می کنند و روی بلغور می ریزند و چند روزی به همان صورت می ماند. بعد از چند روز ماده آماده‌ی شده را شبیه ترخینه تکه کرده و در زمستان آن را طبخ می‌کنند.

معرفی غذاهای سنتی کرمانشاه 2
معرفی غذاهای سنتی کرمانشاه 2

جرگ و بز

جرگ و بز یک غذای محلی کرمانشاه است و فقط در کرمانشاه طبخ می شود با استفاده از چگر گوسفندی که زیر خاکستر کباب شده است درست می شود و بعد از پخت با نمک، فلفل و زردچوبه مخلوط کده و داخل روده تمیز شده گوسفند گذاشته و دوباره کباب کرده.

معرفی غذاهای سنتی کرمانشاه 2

برای اطلاع از دیگر غذاهای محلی کرمانشاه می توانید به لینک درج شده مراجعه نمائید.

کوکو پاغازه

کوکو پاغازه از سبزی محلی اطراف کرمانشاه درست می شود. گیاهی به نام پاغازه با خاصیت دارویی برای ناراحتی های روده و معده است . در کنار این سبزی، تخم مرغ، پیاز و سیر نیز اضافه میکنند و به صورت سرخ شده میل می کنند.

معرفی غذاهای سنتی کرمانشاه

ادامه دارد ….